درباره دانگ فنگ

درباره شرکت دانگ فنگ dongfeng:

دانگ فنگ موتور جزو یکی ار کمپانی های موفق خودروساز چین می باشد که در ایران به واسطه مونتاژ و فروش کامیون و خودروهای سنگین آن بسیار شناخته شده می باشد.

دانگ فنگ موتور در سال 1969 فعالیت خود را در زمینه ساخت خودرو آغاز کرد. دانگ فنگ موتور به عنوان یکی از سه تولید کننده بزرگ چین شناخته می شود.

دانگ فنگ:

دانگ فنگ که در زبان چینی به معنای ” توفان شرق ” می‌باشد، کمی کمتر از نیم قرن پیش، یعنی در سال 1969 میلادی، در شهر ووهان (WUHAN)، مرکز استان هبی (HEBI) پا به عرصه وجود نهاد. دستور تأسیس آن نیز توسط شخص مائو زدونگ (MAO ZEDONG) صادر شد و این کار هم در راستای استراتژی سیاسی او مبنی بر خلق “جبهه سوم” صورت پذیرفت، از همین رو بود که این کمپانی در استان دورافتاده‌ای همچون هبی احداث شد تا بلکه از تعرض و گزند دشمن خارجی مصون بماند.

تاریخچه دانگ فنگ:


شرکت دانگ فنگ موتور
 با بیش از 40 سال سابقه فعالیت در حوزه ساخت خودرو ، توانسته تسهیلات تولید و ساخت و تحقیقات و همچنین شبکه توزیع وسیع فروش و خدمات پس از فروش را مستقر کند. کارخانه های این کمپانی در شیان ، زیانگ فن، وهان و گوانگ ژو استقرار دارند.

محصولات شرکت دانگ فنگ:

این کمپانی در بخش تولید انواع خودروهای سواری ، خودروهای تجاری، موتور، قطعات و تجهیزات فعال می باشد .

خودرو ساز دانگ فنگ در حال حاضر در کنار شرکت های بزرگ چین مانند فاو، سایک و چانگان به عنوان یکی از چهارمین سازنده خودرو در چین مطرح می باشد. کامیون دانگ فنگ هم اکنون جزو یکی از پرفروش ترین خودروهای تجاری در ایران می باشد که در سطح جهانی بسیار شناخته شده است. 

کامیون‌های T300 و T375 اولین کامیون‌های دانگ فنگ در ایران بودند که بعدها با نام‌های البرز و کاوه در ایران مونتاژ شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید